26 فوریه 2020
فوریه 26, 2020

اقدامات بعد از لیپوماتیک

0 دیدگاه

اقدامات بعد از لیپوماتیک

اقدامات بعد از لیپوماتیک : لیپوماتیک ، یکی از روش های لاغری موضعی محسوب می شود. قبل از انجام عمل لیپوماتیک مواردی توصیه می شود که توجه به آنها الزامی است. هم چنین مراقبت های بعد از لیپوماتیک نیز بسیار مهم می باشند و می توانند در بهبود شما سرعت بخشند. درذیل هر یک از این نکات را تشریح نمودیم.

فعالیت فیزیکی
یکی دیگر از مواردی که باید در مراقبت های بعد از لیپوماتیک به آن توجه شود، کنترل فعالیت فیزیکی فرد است. استراحت مطلق برای چند ساعت اول بعد از جراحی پیشنهاد می شود. ترجیحا تا 18 ساعت رانندگی کردن برای بیمار توصیه نمی شود. چند ساعت پس از جراحی بهتر است پیاده روی انجام شود. بیمار بعد از جراحی لیپوماتیک از 3 تا 5 روز به صورت 90 درجه ننشیند، زیرا پوست شل می شود. مایعات در بین سپتوم های پوست چین خورده، محبوس شده و به همراه سرومای تشکیل شده سبب سفتی پوست زیر شکم می شود.

پوشیدن گن های ویژه تخلیه چربی
گن های مخصوصی بعد از جراحی لیپوماتیک در اندازه های متفاوت وجود دارد که بعد از پانسمان بسته می شوند. با آغاز روز بعد از جراحی بیمار می تواند گن را فقط روزانه برای رفتن به حمام بیرون آورده، گن را شسته و پس از خشک شدن مجددأ بپوشد. پوشیدن مداوم گن را باید تا 24 ساعت بعد از اینکه درناژ مایعات کاملأ متوقف شد، ادامه دهد. پوشیدن گن پس از درمان با لیپوماتیک فقط به مدت 7 تا 10 روز توصیه می گردد. این کار از فشرده شدن پوست جلوگیری می کند.

ضعف و سرگیجه
بیماران ممکن است سرگیجه مختصری را در صبح روز بعد از تخلیه چربی، احساس کنند. این حالت معمولأ به هنگام در آوردن لباس ها و یا تغییر وضعیت سریع از حالت نشسته به ایستاده رخ می دهد. در این وضعیت بیمار باید سریعأ در حالت نشسته یا درازکش قرار گیرد.

مدیریت درناژ بعد ازعمل
فرد باید انتظار خروج مقدار زیادی خونابه و ماده بی حسی را از محل های برش در طی 24 تا 48 ساعت اول بعد از تخلیه چربی داشته باشد. در کل، هر چه درناژ و مایعات بیشتر باشد، کبودی و تورم کمترخواهد بود.

مراقبت از زخم و حمام کردن
از دیگر مراقبت های بعد از لیپوماتیک، رعایت مسائل بهداشتی است. بایست سوراخ های کوچک تمیز نگه داشته شود. پس از گذشت 48 ساعت، یک الی دو بار در روز حمام کردن توصیه می شود. پس از شستن دست ها ابتدا باید پوست محل تخلیه چربی را مقداری ماساژ داده تا به درناژ کمک شود.

تجویز آنتی بیوتیک
مصرف آنتی بیوتیک ها برای پوشش باکتری های گرم مثبت و منفی به مدت یک هفته تجویز می شود.