26 فوریه 2020
فوریه 26, 2020

اقدامات قبل از جراحی بینی

0 دیدگاه

اقدامات قبل از جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از پیچیده ترین عمل های زیبایی می باشد که نتیجه آن به عواملی از قبیل مهارت و تبحر جراح بینی ، جنس و نوع پوست بینی و همچنین رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های پس از عمل بینی بستگی شدیدی دارد.

لذا با توجه به اثرگذاری اقدامات قبل از جراحی بینی بر روی نتیجه نهایی جراحی و همچنین روند عمل ، در این مقاله تصمیم داریم شما را با مراقبت ها و اقدامات قبل از جراحی بینی آشنا نماییم.

مراقبت ها و اقدامات قبل از جراحی بینی
افراد متقاضی جراحی بینی باید از دو هفته قبل از عمل ، اقدام به ترک مصرف سیگار و الکل نماید ، زیرا مصرف این مواد اکسیژن رسانی به خون را دچار اختلال کرده و در نتیجه منجر به بروز مشکل برای بیمار در حین عمل خواهند شد.
همچنین مصرف این مواد تا 2 هفته بعد از جراحی بینی نیز ممنوع خواهد بود ، چرا که روند ترمیم زخم ها را مختل نموده و فرآیند بهبودی را با تاخیر مواجه خواهند کرد.
داروهایی همچون بروفن و آسپرین که به داروهای منعقد کننده خون موسوم می باشند و سبب ایجاد اختلال در خون می شوند ، نباید از 2 هفته قبل از عمل مصرف شوند ، چرا که می توانند ریسک خونریزی در حین عمل را افزایش دهند.
متقاضی جراحی بینی باید شب قبل از عمل ، شامی سبک میل نموده و سعی نماید از 8 ساعت قبل از عمل هیچ گونه خوراکی و نوشیدنی میل نکند ، چرا که در روز عمل معده بیمار باید خالی باشد تا از بروز مشکلاتی که ممکن است در اثر بازگشت محتویات معده به مجاری تنفسی رخ دهد پیشگیری به عمل آید.

سایر اقدامات قبل از جراحی بینی
آزمایشاتی اعم از آزمایش خون ( تست بارداری برای بانوان متقاضی عمل بینی ) و دیگر آزمایشات مورد نیاز بنا به تشخیص پزشک متخصص ، باید قبل از جراحی بینی انجام گیرند و بیمار نتیجه آن را در روز عمل ، همراه داشته باشد تا در اختیار جراح معالج خود  قرار دهد.
متقاضیان جراحی بینی ، می بایست در صورتی که به دلیل بیماری خاصی تحت درمان هستند ، داروی بخصوصی استفاده می کنند یا در اثر مصرف برخی داروها دچار حساسیت می شوند ، حتما قبل از عمل این مطلب را به اطلاع جراح بینی معالج خود برسانند.
چنانچه متقاضی جراحی بینی قبل از عمل دچار سرماخوردگی شود باید روز عمل را به تعویق اندازد.
صورت خانم ها در روز عمل باید فاقد هر گونه آرایش بوده و ناخن مصنوعی و لاک نیز نداشته باشند.
آقایان باید در روز عمل بینی حتما ریش و سبیل خود را اصلاح کرده باشند.
به متقاضیان جراحی بینی توصیه می شود با یک نفر همراه و از نیم ساعت قبل از ساعت مقرر به محل جراحی مراجعه کنند.
افراد باید در روز جراحی بینی ، لباس راحت به تن کنند تا در هنگام تعویض لباس ، بینی آن ها تحت فشار قرار نگیرد.
استحمام در روز یا شب قبل از عمل بینی می بایست صورت پذیرد ، زیرا افراد پس از جراحی بینی غالبا تا 7 روز مجاز به دوش گرفتن و حمام نمودن نمی باشند.