02 مارس 2020
مارس 2, 2020

عمل جراحی بینی باز

0 دیدگاه

عمل جراحی بینی باز

پزشک برای برطرف کردن ایرادات موجود در بینی و اعمال اصلاحات مورد نیاز بر روی آن از دو روش جراحی بینی باز و بسته بهره می گیرد که فاکتورهایی مانند میزان پیچیدگی جراحی بینی ، میزان ایرادات بینی و در نهایت صلاحدید پزشک در انتخاب هر یک از این روش ها برای جراحی تاتیرگذار هستند. ( جراح بینی زاهدان )

بسیاری از بیماران پیش از انجام این جراحی زیبایی زمان زیادی را برای آگاهی و کسب اطلاعات در رابطه با روش های جراحی بینی می نمایند و حساسیت زیادی در این زمینه به خرج می دهند. باید بگوییم که روشی که پزشک از آن برای جراحی کردن بینی استفاده می نماید تاثیر چندانی در میزان موفقیت و رضایت بخش بودن نتیجه جراجی بینی ندارد. این میزان مهارت، تسلط، تجربه و بالا بودن دقت پزشک است که منجر به رقم خودن نتایج مطلوب از این جراحی زیبایی می شود. به همین دلیل بیماران قبل از جراحی باید تمام دقت و تمرکزشان را صرف انتخاب یک جراح بینی خوب در شهر خود نمایند.

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز چگونه انجام می شود؟
در هر دو روش جراحی بینی بسته و باز لازم است تا بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد، پزشک بعد از بیهوش شدن بیمار و به منظور دستیابی به ساختار غضروفی-استخوانی بینی اقدام به ایجاد تعدادی برش بر روی پوست آن می نماید که محل ایجاد این برش ها موجب تمایز دو روش جراحی بینی باز و بسته از یکدیگر می شود.

در جراحی به روش باز برشی کوچک به طول 4 تا 5 میلیمتر روی ناحیه کلوملا و تعدادی برش نیز درون بینی ایجاد می گردد. سپس پزشک اقدام به جدا کردن پوست از استخوان های تحتانی خود کرده و آن را به کمک ابزارهای به خصوص بالا نگه می دارد و در نهایت به منطور برطرف کردن ایرادات موجود در بینی و تغییر فرم آن، تغییراتی را بر روی استخوان ها و غضروف های بینی اعمال می نماید.

دکتر نیلوفر تاری ، جراح بینی زاهدان به هر دو روش جراحی بینی بسته و باز تسلط داشته ولی به دلیل اشراف بیشتری که در روش باز بر روی ساختار بینی دارند در اکثر مواقع از این روش برای عمل بینی افراد بهره می گیرند و از روش بسته تنها در برخی ترمیم های جزئی استفاده می نمایند.

جراحی بینی باز چه مزایایی دارد؟
این روش دارای مزایای بی شماری است که از این میان می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

این روش برای جراحی کردن بینی هایی که مشکلات و پیچیدگی های نوک آن ها خیلی زیاد است بهتر می باشد.
با جراحی بینی به روش باز پیوند غضروف ساده تر خواهد بود.
در این روش دست پزشک برای رفع مشکلات و ایرادات موجود در بینی بازتر است.