نکات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

رعایت نکات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس ، اهمیت به سزایی دارد ؛ به طوری که اهمیت آن برابر با کیفیت کار انجام شده می باشد ؛ بنابراین می توان گفت دریافت نتیاج مطلوب از تزریق بوتاکس ، علاوه بر نیاز به پزشک ماهر و چیره دست ، نیازمند رعایت نکات قبل و بعد از آن نیز می باشد.( جوانسازی پوست در تهران )

آرایش بعد از بوتاکس

طبق توصیه پزشکان ، بهتر است افراد تا 5 ساعت پس از تزریق بوتاکس ، از آرایش ناحیه تحت درمان ، خودداری کنند ؛ لازم به تذکر است افراد پس از گذشت این مدت زمان نیز در حین آرایش کردن ، باید توجه کنند تا به ناحیه مورد نظر ، فشار وارد نکرده و آن ناحیه را ماساژ ندهند.

خوابیدن بعد از بوتاکس

به کسانی که تزریق بوتاکس انجام داده اند ، توصیه می شود حداقل به مدت 4 ساعت پس از انجام آن ، از خوابیدن خودداری کرده و در این مدت به طور مداوم نشسته و از خم کردن سر خود نیز اجتناب کنند.

طرز خوابیدن بعد از بوتاکس

تا مدتی پس از انجام تزریق بوتاکس ، به افراد توصیه می شود که به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به ناحیه تحت درمان ، از خوابیدن بر روی آن ناحیه خودداری کرده و به طور طاق باز بخوابند.

چرا بعد از بوتاکس نباید خوابید ؟

توصیه به عدم خواب بلافاصله پس از تزریق بوتاکس ، به این علت می باشد که در حین خواب ، امکان جا به جایی ماده تزریق شده به نواحی دیگر وجود دارد.

شستن صورت بعد از بوتاکس

طبق توصیه پزشکان ، بهتر است افراد به مدت 24 ساعت پس از انجام تزریق بوتاکس از شستشو ناحیه تحت درمان خودداری کنند.

لازم به تذکر است شسشتو و استحمام پس از تزریق بوتاکس ، عوارض و خطری برای افراد ایجاد نمی کند ؛ بلکه درجه حرارات آب است که مضر بوده و می تواند سبب بروز عوارض شود.

در صورتی که گرمای آب بیش از اندازه باشد ، جریان خون صورت افزایش یافته و بدین ترتیب احتمال جا به جا شدن مواد تزریق شده ، وجود دارد.