02 مارس 2020
مارس 2, 2020

درمان بی اختیاری

0 دیدگاه

درمان بی اختیاری

درمان بی اختیاری ادرار : بیشتر خانم ها از مشکلی موسوم به بی اختیاری ادرار یا ناتوانی در کنترل ادرار رنج می برند که به موجب آن فرد به هنگام سرفه، خنده و انجام برخی اعمال دیگر با خروج چند قطره ادرار به طور کاملاً ناخواسته مواجه می شود. ( متخصص زنان در خرم آباد )


این عارضه در خانم ها و آقایان به طور مشترک و بنا به دلایل مختلفی همچون سکته مغری، آسیب های عصبی، ام اس، نقص های مادرزادی و افزایش سن بروز می کند ولی خانم ها به دلیل زایمان و بارداری حدوداً دو برابر بیشتر از آقایان به بی اختیاری ادرار و ناتوانی کنترل آن دچار می گردند.
چه عواملی موجب بروز مشکل بی اختیاری ادرار در خانم های می شوند؟
موارد زیر شایع ترین دلایل ابتلای خانم ها به عدم کنترل ادرار می باشند:
ضعیف شدن عضلات مثانه به دلیل آسیب های ورزشی
افزایش سن و چاقی مخصوصاً چاقی ناحیه شکم
شل شدن عضلات مثانه در اثر فشارهای ناشی از زایمان و بارداری
از بین رفتن عصب مثانه بر اثر التهابات داخلی آن
گرفتگی عضلات مثانه بر اثر عفونت این عضو
مصرف داروهای ضد افسردگی، ضد فشار خون و ادرار آور
تمامی این عوامل موجب ایجاد اختلال در روند ارسال پیام های عصبی مربوط به دفع ادرار به مغز بیمار شده و به همین دلیل فرد با کمترین فشار ناشی از خنده و عوامل دیگر ریزش ادرار را تجربه خواهد نمود.
درمان بی اختیاری ادرار با لیزر مونالیزا تاچ
روش های بسیاری همچون تزریق کلاژن، گرفتن رژیم غذایی مناسب، انجام برخی ورزش ها، پساری، جراحی و غیره برای درمان این مشکل وجود دارد.
برخی از این روش ها تاثیر لازم را نداشته و موجب بهبود کامل بیمار نمی شود و برخی دیگر همچون جراحی به دلیل تهاجمی بودن مورد استقبال زیاد خانم ها قرار نگرفته است.
لیزر مونالیزا تاچ یکی از ایمن ترین و کارآمدترین روش ها برای درمان بی اختیاری در خانم ها است که به دلیل تاثیرات شگرفی که در برطرف نمودن مشکلات مربوط به بانوان دارد امروزه بسیار محبوب شده است.
روش کار لیزر مونالیزا تاچ
در این دستگاه پیشرفته و مدرن از لیزر co2
برای درمان مشکلات بهره گرفته می شود.
بر روی این دستگاه هندپیس های گوناگونی تعبیه شده است که پزشک می تواند به کمک آن ها در فرکانس و شدت دستگاه تغییر ایجاد نموده و آن را متناسب با هر مشکلی تنظیم کند.
به دلیل ظرافت و دقت بسیار بالای این دستگاه پس از درمان جای هیچ بریدگی و زخمی بر روی بدن بیمار مشاهده نشده و نتایج به دست آمده از آن دائمی خواهد بود.