بسکتبال

انتقاد تند رسانه دولت از سرود نخواندن بانوان بسکتبالیست

تیم ملی بسکتبال بانوان ایران روز گذشته در دومین دیدار خود در رقابت‌های دسته B کاپ آسیا به مصاف مغولستان رفت و توانست این تیم را با نتیجه ۷۰ بر ۳۳ شکست دهد.

اتفاق عجیب این دیدار نخواندن سرود رسمی کشورمان توسط برخی از ملی‌پوشان در مراسم پیش از بازی بود. در چند هفته اخیر تلاش‌های زیادی از سوی رسانه‌های معاند شد تا چنین رفتارهایی از سوی ورزشکاران ایران در رشته‌های مختلف ورزشی انجام شود؛ هر چند عمدتا این تلاش‌ها با ناکامی همراه بوده است؛ اما واقعیتی که باید به بازیکنان تیم ملی بسکتبال بانوان ایران یادآور شد این است که آنها خواسته یا ناخواسته خودشان را ملعبه دست کسانی قرار داده اند که هدف‌شان ایجاد تفرقه میان مردم است.

این بازیکنان حتی به این مسئله هم واقف نیستند که نخواندن سرود رسمی کشورمان به مثابه توهین به هموطنان‌شان است. چرا که سرود رسمی یک کشور نماد ارزش‌ها و باورهای مردم آن کشور است. از طرفی اگر آنها به هر دلیلی تمایلی به خواندن سرود رسمی ایران ندارند پس شایستگی پیراهن تیم ملی را هم ندارند؛ چرا که قداست پیراهن تیم ملی همان قداست پرچم و سرود رسمی کشور است.

ضمن اینکه در این خصوص فدراسیون بسکتبال که از زمان ریاست جواد داوری روزهای آرامی را تجربه نکرده باید پاسخگو باشد. اینکه همه نگاه این فدراسیون کسب نتیجه به هر طریق ممکن باشد ولو اینکه از بازیکنانی که دارای هیچ عرق ملی نیستند استفاده شود جای هیچ توجیهی ندارد. جای تاسف است که تاکنون فدراسیون بسکتبال هیچ واکنش رسمی نسبت به این موضوع نداشته است. واقعا باید چه اتفاق دیگری رخ می داد تا این فدراسیون حداقل یک بیانیه در محکومیت چنین حرکتی صادر می کرد؟

انتظار اکثریت اهالی ورزش و مردم این است که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشند. شهدای بسیاری جان‌شان را فدا کردند تا پرچم ایران اسلامی همچنان در جهان افراشته بماند اما حالا تعدادی ورزشکار که باید در میادین بین‌المللی حافظ آبروی کشورشان باشند چنین رفتار ناپسندی از آنها سر می‌زند.

251251

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا