کشتی و وزنه‌برداری

انوشیروانی:خداحافظی سهراب مرادی اتفاق تلخی بود

سجاد انوشیروانی ضمن قدردانی از سیدحمید سجادی درخصوص فراهم کردن شرایط در راستای برگزاری نشست روسای فدراسیون‌های ورزشی با حضور وزیر امور خارجه، گفت: یکی از مشکلات عمده فدراسیون‌ها در بحث دیپلماسی و بین‌الملل است که رفع آن‌ها نیازمند ایجاد تعاملات سازنده با فدراسیون‌های بین‌المللی و کسب جایگاه بین‌المللی فدراسیون‌های ورزشی کشورمان است.

وی با تاکید بر این‌که وزارت امور خارجه و سفرای ایران می‌توانند در ایجاد و بهبود روابط بین‌المللی ورزشی تاثیر بسزایی داشته باشند، بیان کرد: برگزاری این نشست اتفاق و فرصت بسیار خوبی را برای روسای فدراسیون‌های ورزشی فراهم کرد تا بتوانند مشکلات دیپلماسی ورزشی را به‌طور مستقیم برای وزیر امور خارجه مطرح کنند و قطعا این تعامل و همکاری مابین ۲ وزارتخانه آینده بهتری را برای ورزش کشورمان رقم خواهد زد.

انوشیروانی افزود: مطمئنا ما می‌توانیم با حمایت بیشتر امور خارجه در رشته‌های مهم و حائز اهمیت صاحب کرسی شویم و علاوه بر آن می‌توانیم در راستای گرفتن میزبانی و همایش‌های بین‌المللی اقدامات موثری انجام دهیم.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در ادامه با اشاره به نقش وزارت امور خارجه در بخش اخذ ویزا و اعزام‌های برون‌مرزی، گفت: امیدوارم در طول سال شاهد تکرار برگزاری این‌گونه نشست‌ها با وزارت امور خارجه جهت مطرح کردن مشکلات دیپلماسی ورزشی و پیگیری رفع آن‌ها باشیم.

وی در ادامه در خصوص خداحافظی سهراب مرادی و وضعیت کیانوش رستمی گفت: سهراب مرادی یکی از وزنه‌برداران حرفه‌ای بود که شانس کسب مجدد مدال طلای المپیک را داشت و علاوه بر مهارت ورزشی که داشت در تعامل کامل با فدراسیون و کادر فنی بود و خداحافظی‌اش با وزنه‌برداری اتفاق بسیار تلخ و ناراحت‌کننده‌ای بود.

انوشیروانی افزود: سهراب اسطوره وزنه‌برداری بود و افتخارات بسیاری را برای این رشته کسب کرد ولی متاسفانه به‌دلیل مصدومیت از ناحیه کتف، علی‌رغم تمام تلاش‌هایی که کرد دیگر قادر به ادامه فعالیت نبود ولی قطعا می‌تواند به‌عنوان شخصی باتجربه به آینده وزنه‌برداری کشور کمک‌های بسیاری بکند.

وی در پایان یادآور شد: کیانوش رستمی نیز با توجه به این‌که در رکوردگیری آسیایی و پیش از آسیایی به حریف ایرانی باخت از لیست حذف شد، در مسابقات عربستان حضور نخواهد داشت. این تصمیم کادر فنی بوده و ما در تصمیمات کادر فنی دخالتی نخواهیم کرد.

257 251

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا