کشتی و وزنه‌برداری

بزن بزن دو فایتر ایرانی در شهرک اکباتان

مازیار الهامی فایتر ایرانی حاضر در مسابقات MMA در گفتگویی، در پاسخ به این سوال که گویا قرار است ماه آینده در چارچوب مسابقات MMA ودر سازمان "اوکتاگون" مبارزه کنید، شرایط شما پیش از اعزام به این مسابقات چطور است، گفت: ابتدا باید یک توضیح کوتاه بدهم، بنده پس از پایان دوران قهرمانی در رشته کاراته، چندین سال است که در رشته MMA فعالیت می‌کنم و عناوین مختلفی را در مسابقات کسب کرده ام. در جدیدترین مبارزه‌ام قرار است یک ماه دیگر راهی قزاقستان شوم و در شهر آلماتی مبارزه کنم. در این مدت باقیمانده نیز زیر نظر مربیانم تمریناتم را پیگیری می‌کنم. امیدوارم که دوباره بتوانم در آلماتی نتیجه خوبی را رقم بزنم.

وی در واکنش به این سوال که ماجرای اختلافاتی که بین شما و امیرعلی اکبری و دوستانش وجود دارد چیست؟ گفت: 12 فروردین سال 1401 یکی از دوستان امیر علی‌اکبری با من صحبت کرد و مدعی شدند که یک اسپانسر بسیار خوبی را برای من پیدا کرده‌ است و برای بستن قرارداد با هم در اکباتان قرار گذاشتیم. طبق برنامه ریزی قرار ما در انتهای جاده سلامتی فاز 2 اکباتان بود تا به دفتر اسپانسر برای ثبت قرارداد برویم. من زمانی که به انتهای جاده سلامتی اکباتان رسیدم، امیر علی‌اکبری و دو نفر از دوستان او با سلاح سرد به من حمله کردند. متأسفانه در آن درگیری بینی و دندان من شکست و حتی یکی از اهالی همان ساختمان‌ها در آن درگیری امیر علی‌اکبری را شناسایی کرده بود و جزو شهود ما در دادگاه بود.

کاپیتان اسبق تیم ملی کاراته در ادامه، خاطرنشان کرد: زمانی که این موضوع را در دادگاه مطرح کردم، امیر علی‌اکبری مدعی شد من به دنبال جذب فالوور هستم و تمام ادعاهای من دروغ است، اما وقتی اسناد و مدارک در دادگاه ارائه شد، علی‌اکبری محکوم شد و حالا او باید دیه پرداخت کند. موضوع جالبی که وجود دارد این است که او در دادگاه ابتدا این موضوع را انکار می‌کرد و قسم می‌خورد که اصلاً چنین اتفاقی رخ نداده است، اما مسئولان اداره آگاهی موبایل علی اکبری را نقطه‌زنی کردند و دوربین‌هایی که ورود و خروج خودروی آنها را ثبت کرده بود ثابت کرد که او و دوستانش در آن درگیری حضور داشتند. حالا علی‌اکبری محکوم شده و تمام دروغ‌هایی که گفته بود ثابت شده است.

الهامی در واکنش به این سوال که دلیل اصلی درگیری شما با علی‌اکبری چه بود، اظهار داشت: بنده 13 سال عضو تیم ملی کاراته ایران بودم، سال‌ها کاپیتان تیم ملی کاراته بودم، به خوبی با فنون رزمی آشنا بوده و هستم. قهرمانی‌های بسیار زیادی را در طول 13 سال افتخارآفرینی با تیم ملی کاراته ایران کسب کردم. زمانی که از دنیای کاراته خداحافظی کردم، در رشته ترکیبی MMA فعالیتم را آغاز کردم. به خاطر آشنایی با فنون رزمی، علی‌اکبری از من خواست تا به او فنون رزمی را یاد بدهم. مدتی بنده فنون رزمی را به علی‌اکبری آموزش دادم، اما پس از مدتی با او قطع همکاری کردم. از آن مقطع علی‌اکبری کینه به دل گرفته بود و مدام خط و نشان می‌کشید. تا اینکه سرانجام کار به درگیری کشید.

وی در پایان صحبت‌های خود عنوان کرد: همه جامعه کاراته و دوستان ورزشی؛ مازیار الهامی و افتخارات او را به خوبی می‌شناسند، اما علی‌اکبری در کشتی چندین بار دوپینگ کرده و فدراسیون جهانی به خاطر دوبینگ‌های متوالی که او داشته، تمام مدال‌ها و افتخارات او را گرفته است و حتی او را از دنیای کشتی حذف کرده اند. من همیشه درگیر تمرینات و ورزشم هستم و دنبال حاشیه و این مسائل نیستم. این اتفاقی که برای من رخ داد، باعث شد تا برای رسیدن به حقانیت و ثابت کردن ماجرا از علی‌اکبری شکایت کنم و حالا خوشبختانه با تمام اسنادی که موجود است، رأی دادگاه آمده و علی‌اکبری محکوم شده و حالا او باید دیه پرداخت کند. من تمام تلاشم را کردم تا ثابت کنم او در دادگاه به قضات هم دروغ می‌گفته است.

بیشتر بخوانید:

  • غیر حرفه‌ای مثل آندو تیموریان!

  • عبدی با وساطت پیروانی آزاد شد

  • اشتباه پیام حیدری روند دربی را عوض کرد؛ پنالتی استقلال سوخت!

۲۵۱۲۵۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا