کشتی و وزنه‌برداری

دلیل سکوت دبیر را نمی‌دانم!

مهرداد مردانی ابتدا در خصوص آخرین وضعیتش بعد از مصدومیت در لیگ برتر کشتی فرنگی، اظهار کرد: ای کاش اصلا در این لیگ کشتی نمی‌گرفتم؛ من چون اسم خوزستان آمد مثل ۲۰ تا ۲۵ سال دوران ورزشی‌ام باز هم تعصب خوزستان را داشتم و تصمیم گرفتم برای باشگاه فولاد مبارزه کنم. کسانی که هنگام عقد قرارداد من حضور داشتند شاهد هستند که من اصلاً روی مبلغ قرارداد صحبتی نداشتم زیرا معتقدم اگر من الان در کشتی اسم و رسمی دارم به واسطه کشتی خوزستان است و من همیشه مدیون کشتی استانم هستم و هر کاری بتوانم برای سربلندی کشتی خوزستان انجام می‌دهم.

با من کاری کردند که پیش دوستانم شرمنده شدم

وی ادامه داد: متأسفانه در جریان مسابقات لیگ برتر از ناحیه گردن دچار آسیب شدم و بعد از آن دیگر نتوانستم در رقابت‌های قهرمانی کشور کشتی بگیرم. وقتی هم دوران درمانم به پایان رسید طی صحبت‌هایی که داشتم از کادر فنی تیم ملی درخواست کردم که برای حضور در جام تختی سهمیه‌ای را به من اختصاص دهند که متأسفانه جوابی دریافت نکردم و متأسفانه مسابقات آسیایی و جهانی سال جاری را از دست دادم و این اتفاقات در حالی است که هنوز مبلغ قراردادم را از باشگاه فولاد دریافت نکردم. واقعا کاری با من کردند که پیش دوستانم که در استان‌های دیگر در بحث قراردادها به آن‌ها به خوبی توجه می‌شود، شرمنده شدم. متأسفانه پول قراردادمان را نمی‌دهند و نمی‌دانم چه تفاوتی بین فوتبال و کشتی باشگاه فولاد وجود دارد که برای فوتبال هزینه‌های میلیاردی می‌شود و بعد مبلغ قرارداد ما را که شاید کل هزینه تیم کشتی فرنگی فولاد در لیگ برتر به اندازه قرارداد یک بازیکن فوتبالی این باشگاه هم نمی‌شود پرداخت نمی‌کنند.

فولاد اگر می‌تواند چهار روز پول فوتبالیست‌های خود را به تأخیر بیاندازد

این فرنگی‌کار ایذه‌ای بیان کرد: باور کنید مبلغ قرارداد ما رقمی نیست و حتی من خجالت می‌کشم که بگویم باشگاه فولاد پول ما را بدهد اما گله‌مندم که چرا بین فوتبال و کشتی تفاوت قائل می‌شوند. من اصلاً منکر زحمات و تلاش‌های یک فوتبالیست نیستم ولی می‌گویم این باشگاه کشتی‌گیران خود را هم ببیند و صحبت من با آن مسئولی است که باید قرارداد کشتی‌گیران را بدهد اما پشت گوش می‌اندازد و می‌گوید بعداً واریز خواهد شد و می‌خواهم به این مسئول بگویم اگر می‌توانی پرداخت پول فوتبالیست‌های باشگاه را چهار روز به تأخیر بیاندازید.

برخی طوری رفتار می کنند تا فقط فلان مدیر خوشش بیاید

وی افزود: من به خاطر کشتی که در لیگ برتر گرفتم متأسفانه تیم ملی را هم از دست دادم. در واقع سودی که از حضور در لیگ به من نرسید، متضرر هم شدم. البته طی چند روز گذشته مصاحبه‌هایی را در خصوص کشتی خوزستان خواندم که از دریافت نکردن مطالباتم از باشگاه فولاد برایم ناراحت کننده‌تر بوده است؛ من معتقدم لقمان رضایی مربی سابق تیم ملی و مربی سازنده کشتی ایذه خدمات بسیاری به کشتی داشته است و کسی نمی‌تواند منکر این خدمات شود. من از کودکی شاگرد او بودم و می‌دانم که او چگونه تلاش می‌کند ولی متأسفانه ما فکر می‌کنیم مدیریت این است که اگر فردی از واقعیت‌ها صحبت کرد مقابل او موضع بگیریم و از دیگران هم بخواهیم علیه آن فرد صحبت کنند. این رویه درست نیست زیرا کشتی خوزستان وجهه دارد و جای تعجب است هیات‌ کشتی‌های شهرستانی که هیچ زمانی فعالیت نداشته‌اند در مقابل رضایی که همین چند روز پیش دو شاگرد او صاحب طلای آسیا شدند موضع می‌گیرند و می‌خواهند او را زیر سؤال ببرند تا فلان مدیر خوشش بیاید.

دشمنی‌های الکی کشتی خوزستان را از راه بدر کرده است

مردانی گفت: پویا دادمرز در اوج زمانی به سر می‌برد و نباید غرور جوانی این کشتی‌گیر زیر پا گذاشته شود و عنوان کند که پول بلیت برای رفتن به اردوهای تیم ملی را ندارد و از برادرش پول قرض کند و بعد هم وقتی مصاحبه کند و از دغدغه‌هایش می‌گوید، به جای اینکه از او حمایت کنند او را نادیده می‌گیرند. خود من هم چنین دورانی را لمس کردم. در اوج جوانی‌ام هیچ کسی از من حمایت نکرد و بعد هم مدیرکل سابق ورزش خوزستان فقط به من وعده می‌داد. متأسفانه بی‌کفایتی برخی مسئولان، کشتی‌گیران را با وعده‌های پوچ و دشمنی‌های الکی از راه بدر می‌کند. من معتقدم مشکلاتی که وجود دارد تیشه به ریشه کشتی خوزستان می‌زند.

چرا باید به دادمرز در قبال گفتن واقعیت‌ها بگویند دروغگو!

وی خاطرنشان کرد: وقتی پویا دادمرز از دغدغه‌هایش گفت، ۱۰ نفر به او لقب دروغگو دادند و من به شما قول می‌دهیم همین افراد هیچ‌کدامشان مصاحبه دادمرز را نخوانده بودند و فقط روبه‌روی افرادی که حرف حق را می‌زنند موضع می‌گیرند. من هیچ وقت با کسی دشمنی نداشتم و هیچ کس هم نمی‌تواند بگوید مهرداد مردانی تعصب کشتی خوزستان را نداشته است و می‌خواهم بگویم هیچ وقت به خاطر منافع شخصی‌ام صحبت نکردم و اگر این گونه بودم هیچ زمانی کشتی‌گیر نمی‌شدم. همین آسیبی هم که متحمل شدم و به واسطه آن آسیایی و جهانی را از دست دادم، فقط روی تعصب به کشتی خوزستان بود و گله‌ای هم ندارم اما در مجموع انتظار داشتم با توجه به شرایط فعلی کشتی در استان، پیشکسوتان کشتی ورود کنند تا در نهایت مشکلات حل شود و همه باید فقط به دنبال رفع مشکلات باشیم و غرض‌ورزی خوب نیست.

اصلا از رییس هیات بپرسید مهرداد مردانی را می‌شناسی؟

این فرنگی‌کار خوزستانی بیان کرد: در مدتی که آسیب دیده بودم، هیچ کسی از هیات سراغی از من نگرفت. در واقع توجهی به من ملی‌پوش نشد و اصلاً نگفتند مهرداد مردانی کجاست و اصلاً از رئیس هیات کشتی بپرسید مردانی را می‌شناسی؟ البته من گله‌ای نسبت به بی‌توجهی‌ها در خصوص خودم ندارم و منظورم این است که باید حواسمان به پویا دادمرز، ایمان محمدی، امین میرزازاده و سایر ملی‌پوشان باشد و نباید فکر این فرنگی‌کاران به مسائل حاشیه‌ای مشغول شود. چرا هیات نباید برای دادمرز و ایمان محمدی پس از کسب دو مدال آسیایی مراسم استقبال بگیرد و مسئولان کجا بودند؟ اینکه پویا دادمرز می‌گوید پول بلیت به او نمی‌دهند، مگر دروغ می‌گوید. من با دادمرز در اردوهای تیم ملی زندگی کردم و چون شرایط او برای خود من هم پیش آمده است کاملاً درکش می‌کنم ولی درست نیست کاری با ورزشکار شود که بیاید در رسانه‌ها عنوان کند حتی پول بلیت ندارد و بعد هم در قبال صحبت‌هایش به او بگویند دروغگو، آن هم کشتی‌گیری که الگوی جوانان زیادی است.

نباید کاری کنیم که مربیان سازنده کشتی خوزستان فراری شوند

وی خاطرنشان کرد: جالب است هیات‌های شهرستانی اقدام به صحبت می‌کنند که اصلاً در شهرهایشان کشتی ندارند و حتی من تاکنون کشتی‌گیری از آن شهرها ندیده‌ام. آیا قرار است با میز و صندلی ریاست‌شان در هیات‌ها کشتی بگیرند؟ متأسفانه آنچه در این چند روز با موضع‌گیری برخی رؤسای هیات‌های کشتی در استان متوجه شدم این بود که همه کمر همت بسته اند تا فقط یک فرد را از خدمات بسیار در کشتی خوزستان دلسرد کنند و می‌خواهم بدانم آیا با این موضع‌گیری‌هاشان مشکل کشتی خوزستان حل شد؟ نباید کاری کنیم که مربیان سازنده کشتی استان فراری شوند. به نظرم اگر کسی در هر سمتی نمی تواند به مجموعه خود کمک کند، رفتنش بهتر است.

کسی می‌داند رامین طاهری چرا اکنون کشتی نمی‌گیرد؟

مردانی با اشاره به بیماری رامین طاهری بعد از مسابقات کشورهای اسلامی نیز گفت: متأسفانه بدن او دچار عفونت شد و تشخیص دکتر این بود که باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد، پنج روز هم در بیمارستان بستری شد و خودم در بیمارستان بالای سر او بودم اما هیچ مسئولی از هیات خوزستان سراغی از کشتی‌گیر خود که دو روز قبل از آن در بازی‌های کشورهای اسلامی مدال طلا کسب کرده بود نگرفت، آن هم افتخاری که برای کشتی خوزستان بود. من اصلاً کاری به هیچ شخصی در هیات کشتی خوزستان ندارم و منظورم این است که چرا شخص اول کشتی خوزستان نباید دغدغه‌ای نسبت به کشتی‌گیر خود داشته باشد؟ فکر می‌کنید اگر خوزستان ایمان محمدی را از دست بدهد چند دهه باید تلاش کند تا کشتی‌گیری مثل محمدی بسازد؟ همین نفرات فعلی کشتی خوزستان که در کشتی آسیا خوش درخشیدند بعد از سال‌ها تلاش معرفی شده‌اند. آیا کسی می‌داند رامین طاهری با آن کارنامه پرباری که دارد چرا اکنون کشتی نمی‌گیرد؟ به نظر من مدیران ما باید به جای بها به میز و صندلی‌هایشان، به کشتی بها دهند.

با خودم می‌گویم این همه سال فداکاری یعنی هیچ!

وی ادامه داد: بعد از اینکه به خاطر همین لیگ برتر کشتی و آسیبی که دیدم تیم ملی را از دست دادم و تاکنون هم قرارداد ما از سوی باشگاه فولاد پرداخت نشده است، می‌خواهم بدانم رئیس هیات کشتی استان چند بار پیگیر پرداخت مطالبات ما از سوی باشگاه فولاد بود؟ وقتی این نوع برخوردها را می‌بینم با خودم می‌گویم یعنی این همه سال فداکاری کردم، هیچ!

گفتن برخی حرف‌ها خنده‌دار است

ملی‌پوش سابق کشتی فرنگی ایران عنوان کرد: سؤال من این است چرا وقتی لقمان رضایی سازنده ۲۰ تا ۳۰ قهرمان آسیا، از برخی مشکلات صحبت می‌کند مقابل او جبهه می‌گیرند؟ به جای اینکه به او بگویند دمت گرم که جوانی و زندگی‌ات را پای این کشتی گذاشتی و این همه قهرمان تحویل دادی و کشتی ایذه را ساختی، به او بگوییم تو دنبال منافعت هستی، بعد هم این حرف را از زبان کسانی بشنویم که یک کشتی‌گیر هم تحویل فوتبال خوزستان نداده‌اند و فقط نام رئیس هیات شهرستان را یدک می‌کشند. لطفا زبان هم نباشیم و برای هر چیزی تفکر کنیم. این انتقاداتی که صورت می‌گیرد مثل این می‌ماند که کشتی پاکستان از کشتی روسیه انتقاد کند و بگوید رئیس فدراسیون روسیه چیزی نمی‌داند. آیا چنین چیزی شدنی است؟ حتی گفتنش خنده‌دار است.

پیشکسوتان و عنوان‌دارها سکوت کرده‌اند

وی خاطرنشان کرد: به نظر من هدف باید کارکردن باشد و اینکه به دنبال غرض‌ورزی باشیم، درست نیست. البته به نظر من مشکل ریاست هیات کشتی خوزستان نیست، مشکل فردی است که با کارهایش در حال خراب کردن کشتی خوزستان است. من خیلی از حرف‌ها را نمی‌توانم بگویم، در حالی که حرف‌های زیادی شنیده‌ام. متأسفانه پیشکسوتان و عنوان‌دارها سکوت کرده‌اند و آنهایی صاحب‌نظر شده‌اند که نقشی در این کشتی ندارند. متأسفانه گویا وظیفه مدیران ما این است که اگر حرفی زدیم به چهار نفر دیگر بگویند جواب ما را بدهند.

دلیل سکوت دبیر و بنی‌تمیم را نمی‌دانم

مردانی ادامه داد: کشتی خوزستان جزو سه تیم برتر دنیا است و حتی می‌تواند بهتر از کشتی فرنگی ایران نتیجه بگیرد اما می‌بینیم که شرایط به چه صورتی است. مطمئن هستم رئیس فدراسیون و بنی‌تمیم مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان بهتر از من متوجه این وضعیت هستند اما دلیل سکوت دبیر و بنی‌تمیم را نمی‌دانم. بعضی حرف‌ها را نمی‌توانم بزنم اما امروز اگر دشمنی می‌شود و اقدامی صورت نمی‌گیرد، چهار روز دیگر کشتی خوزستان نابود می‌شود و در این میان عمر کشتی‌گیر از بین می‌رود.

کشتی خوزستان نابود شود، کشتی کشور فلج می‌شود

وی گفت: در انتخاب برخی رؤسای هیات‌های شهرستانی کاری ندارم که فرد تخصص دارد یا نه، مهم این است که به آنها بله و چشم بگوید. موضوعاتی که همین‌ها تیشه به ریشه کشتی خوزستان زده است. اگر کشتی خوزستان را نابود کنند یعنی کشتی کشور را فلج کرده‌اند. همه می‌دانند که من فقط دغدغه کشتی را دارم و هیچ وقت به دنبال منافع خودم نبودم. اگر من هم اکنون این حرف‌ها را می‌زنم تنها دلیلش این است که راه قهرمانی کشتی‌گیران خوزستانی قطع نشود. اگر کسی دلسوز کشتی باشد نباید حرف‌های من را به صورت دیگری برداشت کند بلکه باید از حرف‌های من حمایت کند.

258 258

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا