فوتبال ملی

دیدار کی‌روش و کنعانی پس از کامنت جنجالی!

حسین کنعانی‌زادگان در شرایطی همراه با تیم ملی ایران برای حضور در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ راهی قطر شد که پیش از این مسابقات همراه با شجاع خلیل‌زاده به زوج ثابت خط دفاعی تیم ملی تبدیل شده بود اما در جام جهانی با تصمیم کارلوس کی‌روش روی نیمکت نشست و تنها در بازی با انگلیس یک نیمه فرصت بازی پیدا کرد.

کنعانی‌زادگان پس از پایان جام جهانی و خداحافظی اینستاگرامی کارلوس کی‌روش با تیم ملی ایران کامنتی را خطاب به این سرمربی منتشر کرد و نوشت: «تو به ایران خیانت کردی نه من و شجاع»

مدافع ملی‌پوش ایران پس از جام جهانی به قطر سفر کرد و در هیچ گفتگویی درباره مسابقات جام جهانی و کامنت عجیب خود برای کی‌روش اظهارنظر نکرد اما برای اولین بار در مصاحبه خود درباره این مسائل صحبت کرد.

کنعانی‌زادگان با بیان اینکه پس از انتخاب کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی قطر، او را در تمرین تیم الاهلی ملاقات کرده بود، گفت: آقای کی‌روش هم واقعا آدم بزرگی هستند و برای ایشان احترام قائلم. ایشان مربی خیلی بزرگی هستند و هیچوقت گذشته‌ام را فراموش نمی‌کنم. او خیلی برای من زحمت کشید. من مصدوم بودم و بعد از مصدومیت، من را دعوت کرد. اتفاقات و حرف‌هایی پیش‌ آمد اما فوتبال است و گاهی تاس نمی‌چرخد.

او درباره کامنت خود توضیح داد: واقعا یک لحظه بود که آن اتفاق افتاد. من به قطر رفتم و آقای کی‌روش را از نزدیک دیدم و درباره مسائل زیادی با او صحبت کردم و به خاطر آن کامنت و اتفاق هم معذرت‌خواهی کردم. برای او در تیم ملی قطر آرزوی موفقیت هم می‌کنم.

کنعانی‌زادگان در پاسخ به این سوال که آیا کارلوس کی‌روش چیزی در این باره به او نگفت، با خنده عنوان کرد: نه، فقط گفت حواست باشد بازیکنان ما را نزنی؛ ما بازیکنان زیادی در قطر نداریم، تو رو خدا بازیکنان‌مان را مصدوم نکنی. گفتم نه، کاری ندارم.

مدافع تیم ملی در خصوص حضور روی نیمکت در جام جهانی بیان کرد: من دوست داشتم این موضوع را در یک برنامه مفصل باز کنم اما انشالله بعد از فوتبالم در این باره حرف می‌زنم، چون الان نمی‌توان صحبت زیادی کرد. من همه سعی و تلاشم را کردم و سه سال فیکس در همه بازی‌ها حضور داشتم و خیلی هم خوب کار کردم؛ حتی شجاع هم کنار من بود و توانستیم بهترین عملکرد دفاعی را داشتیم و در ۲۰ بازی تنها یک باخت داشتیم.

کنعانی‌زادگان درباره حضور یک نیمه‌ای در دیدار برابر انگلیس گفت: من در نیمه دوم آن مسابقه به زمین رفته بودم و بازی ۳-۰ بود. جمع کردن تیم در آن شرایط سخت بود و تیم روبرو هم در نیمه دوم با فیل فودن و رشفورد، ترکیب جدیدی را به زمین فرستاد. اصلا خیلی جالب بود. بین دو نیمه من داخل رفتم و [کی‌روش] گفت حسین، اگر می‌توانی کمی تیم را جمع کن. گفتم من بروم تیم را جمع کنم؟ ۳-۰ عقب هستیم. گفت برو ببینیم چه کار می‌کنی. رفتیم و استارت زدیم و یک لحظه بیرون را نگاه کردم و فکر کردم پلی استیشن بازی می‌کنم؛ بیرون را نگاه کردم و دیدم رحیم استرلینگ و گریلیش و رشفورد گرم می‌کنند و بالا و پایین می‌پرند. گفتم هیچی… الان ساکا و فلانی بیرون می‌روند و این سه تا می‌آیند. به داخل زمین آمدم و اولین توپی که آمد از بین پاهای من رد شد. گفتم آقا یواش (با خنده)

وی افزود: تا آمدم به خودم بیایم، دو گل دیگر خوردیم. باز هم خدا را شکر در آن بازی توانستم کمی تاثیرگذار باشم؛ یک پاس به علی قلی‌زاده دادم که به طارمی داد و تبدیل به گل شد و یکی دو فرصت دیگر هم داشتیم. کلا در نیمه دوم بالاتر بازی کردیم و بهتر بود. خدا وکیلی بچه‌ها هم همه توان‌شان را گذاشتند ولی خیلی سخت بود؛ شما می‌دانید در لیگ انگلیس شما می‌توانید از هر تیم، یک تیم ملی دربیاورید. آن بازی هم تمام شد و در بازی دوم نتیجه گرفتیم.

کنعانی‌زادگان با تاکید بر اینکه قصد ندارد تا پایان فوتبال خود درباره دلیل عدم اعتماد کی‌روش به او صحبت کند، به تمجید از سایر مدافعان تیم ملی پرداخت و در این باره گفت: در این مورد اصلا شکی نیست و ما همه با یکدیگر دوست هستیم و اصلا اینطور نیست که ما بخواهیم کسی را خراب کنیم. همه عالی هستند؛ مرتضی از نظر فنی عالی است و در چین و السد بازی کرده و مجید هم با وجود سن کم به ترکیه رفت و الان چهارمین سالش است. بحث توانایی‌های شجاع خلیل‌زاده هم جدا است؛ قهرمانی‌های او با پرسپولیس و دو بار حضور در فینال آسیا. منظور من اصلا به بچه‌ها نیست اما اتفاقاتی افتاد که از یک ماه پیش از بازی‌های جام جهانی، بحث‌های زیادی درباره سرمربی تیم ملی شد و عده‌ای می‌گفتند باید بماند و عده‌ای می‌گفتند باید تغییر کند. آن تغییر مربی، کمکی به تیم ملی نکرد اما این اتفاق افتاد و تمام شد. حالا یک مربی می‌آید و به یک بازیکن اعتقاد دارد و یک مربی دیگر اعتقاد ندارد. شما نمی‌توانید همه را راضی نگه دارید و سلیقه‌ای است.

او در واکنش به اینکه به نظر می‌رسد کی‌روش از بازی با ژاپن اعتماد خود را به او از دست داده بود، گفت: من برخلاف شما اینطور نگاه نمی‌کنم. بعد از اینکه کی‌روش برگشت هم من در ۳-۴ بازی دوستانه فیکس بودم و اگر ذهنیت بدی داشت، این اتفاق رخ نمی‌داد. در بازی با ژاپن اتفاقی افتاد که طبیعتا کسی دوست ندارد رخ بدهد. یک لحظه همه ما به سمت داور رفتیم. وقتی یک نفر یا برای مثال یک گلر اشتباه می‌کند، شما نمی‌توانید بگویید گلر اشتباه کرده است، بلکه کل تیم اشتباه می‌کنند. ما یک تیم هستیم و حتی وقتی یک بازیکن گل می‌زند هم می‌گوید با کمک تمام بچه‌ها توانستیم گل بزنیم و همه با هم در برد سهیم هستند. در آن شرایط هم کسی دوست نداشت توپ گل شود و مشکلی برای تیم ملی رخ بدهد و یک ملت ناراحت شوند. به هر حال آن اتفاق رخ داد اما من فکر نمی‌کنم دلیل بی اعتمادی کی‌روش این باشد. من به همه مربیان احترام می‌گذارم و اگر کامنتی هم گذاشتم، خودم بعدا از آقای کی‌روش معذرت‌خواهی کردم؛ چون یک لحظه بود و زود تصمیم گرفتم.

کنعانی‌زادگان تاکید کرد: خیلی نمی‌خواهم درباره اتفاقات صحبت کنم. چیزی بوده که تمام شده است. اتفاقی افتاده بود و به من فرصت زیادی نرسید. در هر صورت هر مربی یک سلیقه‌ای دارد و من هم برای آقای کی‌روش و کادرفنی‌اش احترام قائل بودم، همیشه به او گفتم شما قبلا خیلی به من کمک کردی و در مصدومیتم اولین نفری بودی که من را دعوت کردی و گذشته‌ام را فراموش نمی‌کنم اما دوست نداشتند و اتفاقاتی بود که افتاد. در آن دوره کمی فشار هم روی تیم وجود داشت که دوست ندارم زیاد این موضوع را باز کنیم.

258 258

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا