والیبال

شروع قدرتمند ایران در هفته دوم لیگ ملت‌ها

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی از گروه 4 لیگ ملت‌های 2023 که در به میزبانی شهر روتردام هلند برگزار می‌شود از ساعت 14:30 امروز سه‌شنبه مصاف آلمان رفت و با نتیجه 3 بر صفر به برتری رسید.

سید محمد موسوی، محمد ولی‌زاده، مرتضی شریفی، پوریا حسین‌خانزاده، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) بازیکنان شروع‌کننده ایران در این دیدار بودند که روی کاغذ، ساده‌ترین بازی شاگردان بهروز عطایی در هفته دوم بود.

عطایی برای این دیدار از ترکیب خانزاده-شریفی در پست دریافت‌کننده استفاده کرد تا نشان دهد همچنان به ترکیب ایده‌آل خود در این پست نرسیده است. شاخصه تیم ایران در ست نخست، دفاع روی تور بود به طوری که اشتباهات بیشتر و حمله کم‌شدت‌تر ملی‌پوشان ایرانی را کاملاً جبران کرد و نتیجه این ست، 25 بر 23 به سود شاگردان عطایی به پایان رسید.

آلمان، ست دوم را با تکیه بر اسپک‌های سرعتی، بهتر آغاز کرد و حتی 20 بر 17 هم ایران پیش افتاد اما سرویس و دفاع روی بازیکنان ایران در امتیازات حساس پایانی به کمک آنها آمد و نتیجه این ست هم 26 بر 24 به سود ایران بود.

ست سوم نیز، فرصتی بود برای قدرتنمایی مدافعان روی تور ایران. ژرمن‌ها از ابتدای ست از ملی‌پوشان ایرانی، عقب بودند و در ادامه هم نتوانستند امتیازات خود را نزدیک کنند. تیم ملی در این ست نیز 25 بر 16 برنده شد تا در نهایت 3 بر صفر پیروز میدان باشد.

258 258

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا