فوتبال ملی

عکس | انتقال رکوردشکن لژیونر ایرانی در اروپا

در شرایطی که علی قلی زاده چند وقتی است که به بلژیک بازگشته تا در تمرینات شارلروا شرکت کند، اما اکنون برخی رسانه‌های لهستانی مدعی هستند که این وینگر ایرانی برای ادامه فوتبالش، راهی تیم لخ پوزنان خواهد شد.
رسانه gol24 لهستان در مطلبی نوشته است: لخ پوزنان بازیکن ملی پوش ایرانی را می‌خرد. علی قلی زاده برای این انتقال، 1.8 میلیون یورو هزینه خواهد داشت، گران‌ترین انتقال در لهستان.

عکس | انتقال رکوردشکن لژیونر ایرانی در اروپا

در ادامه این گزارش آمده است:
علی قلی زاده بازیکن جدید لخ پوزنان می‌شود. ملی پوش ایرانی 1.8 میلیون یورو برای لخ پوزنان هزینه در بر خواهد داشت. هیچ باشگاه لهستانی تا به حال این همه هزینه نکرده است! این وینگر، جای میخال اسکوراش را خواهد گرفت. این بازیکن لهستانی راهی لیگ بلژیک شد و وینگر ایرانی نیز از آنجا خواهد آمد. کولجورز او را از شارلروا خواهد خرید.
لخ پوزنان تاکنون هیچ انتقالی در پنجره تابستانی انجام نداده است. هواداران نگران این موضوع هستند اما ظاهرا دلواپسی آنها بی‌دلیل است. همانطور که مربی جان فن دن بروم اعلام کرد، بازیکنان جدید زیادی به تیم اضافه نخواهند شد و در واقع تعداد آنها اندازه انگشتان یک دست خواهد بود، اما هر کدام کیفیت بالایی خواهند داشت.
علی قلی زاده، یک وینگر 27 ساله ایرانی است. او اخیرا به صورت قرضی در ترکیه بود. او بازی زیادی برای تیم کاسیم پاشا انجام نداد. او از اواسط سال 2018 راهی شارلروا شده و لخ پوزنان قصد دارد رکورد نقل و انتقالات را با جذب او بشکند. ما در مورد 1.8 میلیون یورو صحبت می‌کنیم. برای مقایسه، لژیا ورشو حتی یک یورو هم برای چهار بازیکنی که در این پنجره به خدمت گرفته، خرج نکرده است.
علی قلی زاده این فرصت را داشت تا در جام جهانی قطر حضور داشته باشد و در دیدار برابر انگلیس یک پاس گل داد. او در مجموع 30 بازی برای تیم ملی ایران انجام داده و در حال حاضر در حال درمان آسیب دیدگی از ناحیه منیسک است و تا 2 ماه دیگر آماده حضور در میادین خواهد بود.
انتقال قلی زاده که مدت قرارداد آن تا سال 2026 خواهد بود، به گران‌ترین خرید تاریخ لیگ لهستان تبدیل خواهد شد. در زیر، لیست خریدهای پرهزینه لیگ را مرور می‌کنیم:
1.8 میلیون یورو (به زودی) – علی قلی زاده از شارلروا به لخ پوزنان
1.5 میلیون یورو – بارتوش اسلیز از زاگلبیه لوبین به لژیا ورشو
1.5 میلیون یورو – مایک ناوروکی از وردربرمن به لژیا ورشو
1.2 میلیون یورو – آفونسو سوزا از بلننسس به لخ پوزنان
1.2 میلیون یورو – آدریل با لوآ از ویکتوریا پیلزنو به لخ پوزنان
بیش از 1 میلیون یورو – کریستوفر ولده از هاگسوند به لخ پوزنان

258 258

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا