فوتبال جهان

ورود آقای رئیس جمهور به یک ماجرا نقل و انتقالاتی

تابستان گذشته در میانه جنجال‌هایی که احتمال انتقال کیلیان امباپه به رئال مادرید ایجاد کرده بود گزارش شد که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، در متقاعد کردن ستاره فرانسوی برای تمدید قرارداد با پاری سن ژرمن نقش داشته است.

سال گذشته امباپه به آخرین روزهای قراردادش با پی‌اس‌جی نزدیک می‌شد و همه شواهد نشان می‌داد او راهی مادرید می‌شود تا به خدمت رئال درآید. آینده امباپه تنها در دو مسیر می‌توانست ادامه پیدا کند: او یا باید قراردادش را با پاری سن ژرمن تمدید می‌کرد یا به عنوان بازیکن آزاد راهی رئال می‌شد. در حالی که همه منتظر بودند او را رئالی ببینند امباپه قراردادش را تمدید کرد تا رئال را خشمگین کند.

امباپه با پی‌اس‌جی قراردادی دو ساله تنظیم کرد و البته در قرارداد او بندی وجود داشت که به امباپه امکان می‌داد قرارداد را یک فصل دیگر به شکل اتوماتیک تمدید کند. در روزهای گذشته امباپه با نامه‌ای به مدیران باشگاه فرانسوی اطلاع داد که قصد تمدید اتوماتیک قراردادش را ندارد. به این ترتیب او تابستان آینده بازیکن آزاد خواهد بود و می‌تواند به رئال مادرید ملحق شود.

پاری سن ژرمن که نمی‌خواهد شاهد چنین سناریویی باشد به ادعای رسانه‌های فرانسوی به امباپه اولتیماتوم داده و از او خواسته که باید امسال تابستان یکی از این دو گزینه را انتخاب کند: یا تمدید همین امسال و یا ترک پی‌اس‌جی در تابستان جاری.

رسانه‌های فرانسوی امروز خبری منتشر کردند که بدون شک رئال را به یاد تابستان گذشته انداخته و نگران خواهد کرد. بر اساس گزارش‌ها امانوئل ماکرون، رئیس جمهور این کشور، در پاسخ به پرسشی درباره امباپه گفت: "نمی‌دانم ماجرای کیلیان چیست اما سعی خواهم کرد که او را برای ماندن در پاری سن ژرمن متقاعد کنم."

258 258

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا