فوتبال ملی

پاسخ عجیب عنایتی به امضا قرارداد با تیم امید

سرمربی تیم امید در پایان آخرین تمرین این تیم پیش از سفر به عراق جهت حضور در مسابقات چند جانبه، در پاسخ به سوالی درخصوص کمتر شدن بازیکنان نسبت به روزهای گذشته گفت: بعد از اینکه اردو را شروع کردیم، ما با 35 نفر سه، چهار روز تمرین کردیم. از 35 نفر به 25 نفر رسیدیم. طبق شرایطی که داشتیم، باید با 23 نفر به عراق اعزام می شدیم. 2 نفر هم دیشب از جمع ما جدا شدند.

وی گفت: این بدین معنا نیست که از دوستانمون استفاده نکنیم. برای ما محدویتی که داشتیم، نسبت به لیستی که باید اعزام می‌کردیم، مجبور شدیم با 23 بازیکن به مسابقات برویم. خدا را شکر شرایط اردویی، خیلی خوبی بود. تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم، ان‌شاءالله با قدرت در اولین تورنمنت خودمان حضور پیدا کنیم و بازی‌های خوبی انجام دهیم و به کشور بازگردیم و برای بازی‌های مقدماتی و آسیایی آماده شویم.

عنایتی اظهار داشت: مطمئن باشید که من و همکارانم تمام توانمان را به کار می گیریم تا ان‌شاءالله بتوانیم در این دوره شرایط خوبی را داشته باشیم و با اتفاقاتی که افتاده و قول‌هایی که دوستان در سازمان لیگ، فدراسیون و وزارت ورزش به ما دادند، ان‌شاءالله بتوانیم در کنار هم کارهای بزرگی انجام دهیم.

سرمربی تیم امید درخصوص اینکه مصوبه ای که در نشست خبری از آن حرف زده چه زمانی تصویب می شود، گفت: به نظر من قبل از اینکه برنامه لیگ اعلام شود، باید این مصوبه اتفاق بیفتد و اجرایی شود. چونکه با توجه به حساسیتی که هم در بخش مطالبات مردم هست و هم اینکه تیم‌های ما باید بدانند که در چه زمانی بازیکنان خود را در اختیار تیم امید قرار دهند. اگر این اتفاق رخ ندهد، باید دوباره با هم بنشینیم و یک حسرت بزرگ بخوریم، بخاطر اتفاقاتی که ممکن است برایمان رخ ندهد. ان‌شاءالله طی چند روز آینده بتوانیم این مصوبه را بگیریم و به یک قانون اجرایی تبدیل شود و با تیم کامل در میادین بین المللی حضور پیدا کنیم.

او در مورد اینکه آیا از کیفیت اردو رضایت داشته است یا خیر، اظهار داشت: کیفیت اردو بسیار خوب بود، الحمدالله بازیکنان بسیار باانگیزه بودند. بازی دوستانه که با تیم بزرگسالان داشتیم، از لحاظ روحی و روانی خیلی به تیم ما کمک کرد. امیدوارم در تورنمنتی که در عراق داریم، بتوانیم به خواسته‌های خود برسیم و برای دیدارهای مقدماتی حاضر شویم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان پس از بازی های لیگ خسته نیستند، گفت: ما باید شرایط حرفه‌ای را پیش ببریم. بازیکنان حرفه‌ای حتما حواسشان به خودشان است و درست است که بدن های بچه‌ها در آمادگی 100 درصد نیست ولی ما سعی می‌کنیم تا اولین روزی که در تاریخ 24 خرداد بازی داریم، این درصد توانایی بچه‌ها بالا ببریم.

عنایتی در خصوص مشکل منافی و رضاپور برای سفر به عراق گفت: متاسفانه ما لیستمان را قبلا داده بودیم. گفتم بنا به همان محدودیتی که داشتیم، این 2 عزیز در تهران می‌مانند. ان‌شاءالله پس از بازگشت از عراق، به جمع ما اضافه می شوند.

سرمربی تیم امید درباره اینکه درخصوص انتخاب سه بازیکن بزرگسال کار به کجا رسیده، پاسخ داد: هنوز به جمع بندی نرسیده ایم. شما می دانید که متأسفانه مسابقات هانگژو چون فیفادی نیست و 2 بازی آسیایی در همان روزهای فیفا دی اعلام شده، متاسفانه ما نمی‌توانیم از پرسپولیس، سپاهان و تراکتور بازیکن داشته باشیم. سعی می‌کنیم 3 بازیکنی که بتوانند به تیم ما کمک کنند را از تیم‌های دیگر انتخاب کنیم.

او درباره اینکه انتظارات از تیم امید در چه حدی می تواند باشد و طلسم حضور در المپیک شکسته خواهد شد یا خیر، گفت: من فقط می‌توانم بگویم که ما از تمام توانمان استفاده خواهیم کرد که بتوانیم نتایج خوبی بگیریم. این به کمک همه جانبه هم باشگاه‌ها و هم مسؤولین احتیاج داریم تا بتوانیم با یک تیم تکمیل و سازماندهی خوب به مسابقات برویم. اگر این شرایط مثل سال‌های گذشته باشد، من نمی‌توانم به شما قول بدهم. قولی که دوستان به ما دادند، این است که تمام همکاری را انجام دهند و ما بتوانیم از تمام پتانسیل موجود استفاده کنیم. اینکه الان ما با این بازیکنان کار بکنیم و زمانیکه باید به مسابقات برویم و این بازیکنان را در اختیار نداشته باشیم، من نمی‌توانم قولی با این شرایط به کسی بدهم.

وی در مورد اینکه از برگزاری بازی با تیم بزرگسالان رضایت داشته است یا خیر، پاسخ داد: بازی فوق‌العاده خوبی بود، برای ما مخصوصا. همین که بچه‌های ما توانایی‌های خود را محک زدند و اینکه من در اولین بازی، بازیکنان را دیدم. آنها با انگیزه و خوب کار کردند و باید از آقای قلعه نویی تشکر کنیم که این مسابقه را ترتیب دادند. وقتی بچه‌ها را آنالیز کردیم، نکات امیدوار کننده‌ای را دیدیم. امیدوارم بتوانیم روی نقاط قوت خودمان پافشاری کنیم و به جلو برویم و نقاط ضعفمان را پوشش دهیم تا نتیجه کسب کنیم.

عنایتی در پایان و در پاسخ به سوال خبرنگار ورزش سه درخصوص اینکه آیا قرارداد خود را امضا کرده است، گفت: بی زحمت سوال بعدی!

257 251

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا