کشتی و وزنه‌برداری

پست جدید سرمربی سابق تیم ملی در فدراسیون کشتی

طی روزهای گذشته پژمان درستکار از سمت خود در تیم ملی بزرگسالان استعفا کرد که با موافقت فدراسیون کشتی مواجه شد. در پی این اتفاق، علیرضا دبیر محسن کاوه را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی معرفی کرد.

محسن کاوه پیش از این سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان بود. او حالا باید تیم ملی در چرخه 2024، مسابقات گزینشی المپیک و همچنین بازی‌های المپیک پاریس همراهی کند.

باتوجه به حضور کاوه در تیم ملی بزرگسالان، فدراسیون کشتی غلامرضا محمدی را نیز به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان و همچنین مدیر تیم‌های پایه کشتی برگزید.

دارنده دو نشان نقره و دو برنز جهان، زمانی که حمید بنی‌تمیم سال 2018 سرپرستی فدراسیون کشتی را برعهده گرفت، به عنوان سرمربی تیم ملی و جایگزین رسول خادم معرفی شد.

تیم ملی بزرگسالان با هدایت او در مسابقات جهانی 2019 نورسلطان شرکت کرد و موفق به کسب 3 سهمیه با رضا اطری در 57 کیلو، حسن یزدانی در 86 کیلو و یدالله محبی در 125 کیلوگرم شد و در ادامه در رقابت‌های گزینشی آسیایی سه سهمیه دیگر را نیز با امیرمحمد یزدانی در 65 کیلو، یونس امامی در 74 کیلو و محمدحسین محمدیان در 97 کیلوگرم به دست آورد تا با سهمیه کامل و هدایت محمدی در بازی‌های المپیک شرکت کرده و کار خود را با نقره حسن یزدانی و برنز امیرحسین زارع در توکیو تمام کند.

بعد از این رقابت‌ها، از سوی علیرضا دبیر پژمان درستکار به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان حکم گرفت که در سه مسابقه جهانی 2021 اسلو، 2022 بلگراد و 2023 بلگراد هدایت این تیم را برعهده داشت. تیم او سال اول سوم جهان شد و در دو سال بعدی باتوجه به غیبت روس‌ها و عدم احتساب امتیازشان در رده‌بندی نهایی، به نایب‌قهرمانی رسید.

258 258

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا